Bódy Zsombor az ELTE TáTK új egyetemi tanára
Bódy Zsombor történelem és szociológia szakon diplomázott az ELTE-n, valamint Párizsban, az École des Hautes Études en Sciences Sociales-en „Történelem és civilizációk” szakon egyetemi szakirányú posztgraduális továbbképzésben szerzett diplomát. Az ELTE BTK Társadalomtörténeti Doktori Iskolában doktorált summa cum laude eredménnyel, habilitációját az ELTE Társadalomtudományi Karán szerezte. 2021-ben lett az MTA doktora.
Tanított és kutatott ELTE BTK-án, a Miskolci Egyetemen, a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen, majd 2020-tól az ELTE TáTK Összehasonlító Történeti Szociológia Tanszékén, ugyanitt megbízott tanszékvezető 2021/22-ben. Részt vett felsőoktatási tananyag fejlesztésben, tanított a PhD-képzésben a PPKE és az ELTE BTK-án, valamint a TáTK Szociológiai Doktori Iskolájában.
Bódy Zsombor részt vett a Trianon 100 című lendület kutatási projektben a háború és az összeomlás társadalmi hatásait vizsgáló kutatásokkal, e témában kötetet szerkesztett „Háborúból békébe: a magyar társadalom 1918 után: Konfliktusok, kihívások, változások a háború és az összeomlás nyomán.” (2018) címmel.
Bódy Zsombor MTA nagydoktori értekezésének címe: „Családi vállalkozás – nagyipari vállalat – szocialista technokrácia. Az Uhri Testvérek / Ikarus Karosszéria és Járműgyár gazdaság-, társadalom- és kultúrtörténete”. A dolgozat újdonsága, érdeme, hogy rávilágít a technokrácia szerepére az államszocializmus ideje alatt. Bódy Zsombor a szocialista technokrácia történetére vonatkozó kutatásait 2019 óta az MTA–ELTE–SZTE Globalizációtörténeti Kutatócsoport keretében fejleszti tovább a hazai technokrácia nemzetközi beágyazottságának, kapcsolatrendszerének a vizsgálatával.
Bódy Zsombor 2018-tól a Korall – Társadalomtörténeti folyóirat szerkesztőségi tagja.
Gratulálunk az ELTE TáTK új egyetemi tanárának!