Nyertes HSUP-projekt – Egyeteam: digitális támogatás a hallgatói út során

2023.03.08.
Nyertes HSUP-projekt – Egyeteam: digitális támogatás a hallgatói út során
Közel 180 ELTE-s hallgató fejezte be az innovációs program első félévét. A tavaszi szemeszterben a legjobb ötletek továbbfejlesztésén csapatokban dolgoznak a hallgatók.

A Nemzeti, Kutatási és Fejlesztési Hivatal által életre hívott Hungarian Startup University az ország első online egyetemi startup képzése, célja az egyetemisták megismertetése a modern vállalkozói ismeretekkel. A kétféléves, szabadon választható tárgy első félévében az innovatív gondolkodásmód, a startup világ megismerése a cél, a második félévben a vállalkozások felépítésével kapcsolatos gyakorlati tudás sajátítható el.

Az e-learning kurzus első félévét közel 180 ELTE-s hallgató fejezte be sikeresen. A félév zárásaként a hallgatóknak egy ún. „one pager” kidolgozása révén lehetőségük volt pályázni ötletük támogatására. A szakmai zsűri a kb. 180 „one pager” közül a 10 legígéretesebb pályaművet tartotta támogatásra érdemesnek – melyek közé a TáTK Savaria Egyetemi Központ Király Áron gazdálkodási és menedzsment szakos hallgató által vezetett csapatának „egyeteam” c. projektje is bekerült.

A PROJEKTRŐL

A projektcsapat szerint a hallgatók számára az egyetemi élet legkomolyabb kihívásai közé tartozik:

  • az információhoz való hozzáférés,
  • a tanulmányi és adminisztratív ügyek határidejének betartása,
  • az integráció, valamint
  • a tanulási nehézségek.

Az egyeteam projekt egy olyan alkalmazás fejlesztését és megvalósítását tűzte ki célul, amely egyszerre támogatja a hallgatókat érintő legfőbb akadályok megoldását. Király Áron és csapata egy olyan applikációt álmodott meg, amely:

  • térképfunkcióval segíti a felhasználó eligazodását a campusokon,
  • korrepetálást és mentorálást kereső és vállaló felhasználók között közvetít,
  • programajánlókat juttat el a felhasználóhoz,
  • felhívja a felhasználó figyelmét a közelgő határidőkre, illetve
  • a gólyafunkció élesítésével támogatja a gólyák integrációját.

A projektcsapat tagjai hozzátették, hogy: „bár már megjelentek a magyar felsőoktatási piacon azok a saját fejlesztésű termékek, amelyek 1–1 egyetem hallgatóit célozzák meg, azonban a több intézmény számára is elérhető és személyre szabható konténertermék még hiánycikk – az egyeteam ezt a piaci rést próbálja betölteni.”

A magyar felsőoktatási piacon évente hozzávetőlegesen 250 és 300 ezer közötti hallgató tanul, a gólyák száma évek óta 80 ezer fölött van. A csapat szerint a biztos felhasználói/piaci igény, a szoftver értékesítéséből származó bevételek, valamint az egyetemekkel megosztott reklámbevételek biztosítják a projekt fenntartható üzleti sikerét.

A projekt a TáTK-n futó „Üzleti ismeretek” tantárgy projektpályázatán a 2. díjat zsebelte be, valamint a projekt vezetői már megkezdték a tárgyalást a megvalósításról a Savaria Egyetemi Központban.

Sok sikert kívánunk a projekt befejezéséhez!