Események

Digitális Szociológia Kutatóközpont - események

Dessewffy Tibor, a Digitális Szociológia Kutatóközpont vezetője részt vett az ELTE TáTK-n szervezett MindeDText című Startup Safari programon 2019. április 17-én.

Digitális forradalom – de kikkel? Rögzülnek-e korábbi nemi egyenlőtlenségek az információs korban? Erről beszélgetett 2018. november 7-én Gregor Anikó (ELTE TáTK), Turcsányi-Szabó Márta (ELTE IK), Vásárhelyi Orsolya (Maven) és Vedres Balázs (CEU), moderált: Dessewffy Tibor. 

Zuckerberg goes Cambridge - Milyen adatokat tárol rólunk a Facebook? Milyen adatbázisokba rendezhetik ezeket és hogyan termel ez profitot? Kik és hogyan használhatják fel ezeket az adatokat politikai célokra? Tényleg a Cambridge Analytica csinált elnököt Trumpból? Kinek kellene őrizni a személyes információkból épülő adatvagyont? Mit jelent ez a digitális szociológia számára : visszavonulót kell fújni vagy előre menekülni? Ezekről a kérdésekről beszélgetett Székely Iván adatvédelmi- és informciószabadság-szakértő, valamint Dessewffy Tibor, az ELTE Digitális Szociológia Kutató Központjának vezetője 2018. április 15-én. 

Metoo és digitális aktivizmus – mire képes egy hashtag? címmel rendzett kerekasztal-beszélgetést a Digitális Szociológia Kutatóközpont 2017. november 15-én a Lágymányosi Campuson. 

Előadás-sorozat a CEU-n social médiával és digitális újságírással kapcsolatos előadásokkal.

Hello Digital minikonferencia

A TáTK Digitális Szociológia Kutatóközpontja minikonferenciát rendez 2016. május 5-én a "digitális világ" témakörében folyó kari kutatások és kurzusok egymásnak való bemutatása céljából. Az eseményen az érdeklődők megismerkedhetnek a TáTK oktatóinak jelenleg folyó vagy már elkészült kutatásaival a Big Data, digitalizáció, információs társadalom, digitális módszertanok és digitális antropológia témakörben.

Dessewffy Tibor előadást tartott a Mi az a Big Data és mit kezdhetnek vele a bankok? c. bankárképző workshopon.

Vattay Gábor előadása
Az ELTE Komplex Rendszerek Fizikája Tanszék tanára látogatott el hozzánk, hogy előadást tartson Big Data és social media témakörben. Már publikált és még folyamatban lévő kutatásaiból olyan érdekes kérdésekre kaphatunk választ, hogy milyen összefüggések fedezhetők fel a Twitterezés és a munkanélküliség között, vagy hogy miként befolyásolja a Wallmart áruház látógainak összetételét a Twitter, valamint hogyan értelmezhető újra a Milgram-kísérlet Twitter üzenetek segítségével? Az előadás után lehetőség volt kérdéseket feltenni Vattay Gábornak.

2016.05.20.