Erasmus+ hallgatói mobilitási program a 2023/2024-es tanévre

A pályázat keretében 2024. szeptember 30-ig lehetséges az Erasmus+ program keretén belül külföldi felsőoktatási intézményben tanulmányokat folytatni 2–12 hónapig, illetve egy Erasmus+ programországban található vállalkozásnál, szervezetnél szakmai gyakorlatot teljesíteni (2–12 hónap).
JELENTKEZÉS MENETE
Tanulmányi mobilitásra a pályázatokat a NEPTUN-felületen kell benyújtani, ÉS e-mailben is el kell küldeni a teljes, hiánytalan pályázati anyagot az international@tatk.elte.hu e-mail címre.
Határidő: 2023. szeptember 26. 20.00 óra
Szakmai gyakorlatra folyamatosan lehet pályázni: a pályázási időszakban a Neptunban és e-mailben, a pályázati időszakon kívül e-mailben a kari nemzetközi irodának kell benyújtani.
SEGÍTSÉG A PÁLYÁZÁSHOZ
A teljes pályázati kiírás (pályázók köre, ösztöndíjak összege, letölthető segédletek stb.) az ELTE honlapján tekinthető meg. Kérjük, hogy részletesen tanulmányozza a pályázat előkészítése során!
A pályázatok elkészítésével kapcsolatos kérdések esetén a Társadalomtudományi Kar Dékáni Hivatal Nemzetközi Irodája (továbbiakban: NI) áll rendelkezésükre:
- Kari honlap: https://tatk.elte.hu/Erasmus-osztondij
- international@tatk.elte.hu e-mail címen
- MS Teams konzultáció keretében, amire itt lehet időpontot foglalni: https://outlook.office365.com/owa/calendar/InternationalOfficeNemzetkziIrodaTTK@eltehu.onmicrosoft.com/bookings/ opció: Exchange programmes
Kari online (Microsoft Teams) tájékoztató
- szeptember 1-jén 11 órától: Teams link
- szeptember 15-én 11 órától: Teams link
- szeptember 22-én 11 órától: Teams link
BENYÚJTANDÓ DOKUMENTUMOK
Kötelező mellékletek:
- pályázati űrlap
Az aláírt űrlapot a Neptunos pályázathoz nem kell feltölteni, csak e-mailben az NI-nek elküldeni. Elektronikusan kérjük kitölteni! - motivációs levél tanulmányi tervvel (magyarul és a mobilitás nyelvén)
A dokumentum tartalmazza az Erasmus programban való részvétel motivációját, valamint egy előzetes kurzuslistát a fogadó egyetemen hallgatni kívánt kurzusokról. Nincs előírt formanyomtatvány. - önéletrajz (magyarul és a mobilitás nyelvén)
- diploma másolata (amennyiben mester- vagy doktori képzésben vesz részt);
- nyelvtudás igazolása (részletek a Bírálati pontrendszerben és itt)
- szakmai gyakorlatra jelentkező hallgatóknak: fogadólevél / meghívólevél amit a fogadó cég/szervezet állítja ki a hallgatónak. Formanyomtatvány nincs hozzá. Legalább az alábbi adatokat kell tartalmaznia: hallgató neve, a fogadó intézmény adatai, és a szakmai gyakorlat tervezett időpontja.
- Észak-Macedóniába, Szerbiába vagy Törökországba pályázó hallgatóknak: Hozzájárulás adattovábbításhoz ún. harmadik országba történő adattovábbítás esetén
- ha nem magyar állampolgár, akkor az érvényes letelepedési vagy tartózkodási engedély vagy a menekültstátuszt igazoló okmány másolati példánya.
Opcionális mellékletek:
- bármilyen hivatalos igazolás, ami a hallgató közéleti vagy egyéb releváns tudományos tevékenységét igazolja (HÖK, ESN, OTDK stb.)
TANULMÁNYI MOBILITÁS
A hallgató a számára elérhető felsőoktatási intézmények (ún. partneregyetemek) közül választhat.
A pályázható egyetemek listája itt (folyamatosan frissül!); a végleges lista pedig a kari honlapon érthető el tudományterületenként: https://tatk.elte.hu/Erasmus-osztondij.
A pályázatok előkészítése során minden esetben javasoljuk az egyes egyetemek honlapjának tanulmányozását az angol nyelven elérhető kurzusok listájáról vendéghallgatók számára, valamint az előírt nyelvtudás szintjéről.
A skandináv egyetemek jellemzően korai nominálási határidővel dolgoznak, így amennyiben ebbe az országba kíván pályázni, mihamarabb adja le pályázatát.
SZAKMAI GYAKORLAT
A hallgató önállóan keres szakmai gyakorlati helyet (nem szükséges egyetemi partnerkapcsolat). Az Európai Unió intézményeinek és szerveinek kivételével bármely Erasmus+ programországban (az országok listája a részletes felhívásban) található szervezethez vagy intézményhez lehet pályázni.
Az ELTE honlapján folyamatosan frissül a lista olyan szakmai gyakorlati helyekről, ahol már dolgozott ELTE-s hallgató és/vagy szívesen fogadnak ELTE-s hallgatókat.
ELBÍRÁLÁS
A pályázatokat először a kari Külügyi Bizottság bírálja el, a Hallgatói Erasmus pontozási rendszer szerint. A kari Külügyi Bizottság által felterjesztettet lista alapján végleges döntést a Hallgatói és Oktatói Mobilitási Bizottság hoz. Az eredményről a hallgatók a Neptun-rendszeren keresztül kapnak hivatalos értesítést, a döntést követő legkésőbb 3 héten belül. (Az eredmény megtekintéséhez be kell lépni a NEPTUN felületére.)
A pályázati időszak után benyújtott szakmai gyakorlatos pályázatokról a Hallgatói és Oktatói Mobilitási Bizottság kéthavonta dönt, tehát szakmai gyakorlatra a megadott határidőt követően is lehet pályázni.