2026 februárjában a tudomány és a művészetek közötti párbeszéd megteremtésére indított kezdeményezést az Eötvös Loránd Tudományegyetem. Az IMÁGÓ Öko-Kulturális Labor célja, hogy a tudománykommunikációt kreatív eszközökkel társítva új irányba terelje az ökológiai válsággal kapcsolatos dialógust.
A most induló Művészeti Rezidenciaprogram célja, hogy a kortárs művészet számára is szabad asszociációs teret nyújtson a tudományos dialógusban, valamint a kiválasztott alkotók számára anyagi és szakmai támogatás mellett biztosítson részvételi lehetőséget a soron következő csoportos kiállításokon.
Az első tematikus felhívás "Öltések közt a jövő" címmel a fenntartható divatkultúra és hulladékmegelőzés témakörében a művészet, a design, az aktivizmus és a tudomány határmezsgyéin mozgó alkotók jelentkezését várja.
A rezidenciaprogram részletei a felhívásban olvashatók.
Jelentkezési határidő: 2026. június 15. (éjfél)
Megvalósítás: 2026. július – szeptember
Csoportos kiállítás időpontja: 2026. október
A Labor fontos eleme az Öko-Kulturális Hetek rendezvénysorozat is, amely minden szemeszterben más fenntarthatósági témakört feldolgozva képző- és fotóművészeti kiállításokkal, workshopokkal és közösségi eseményekkel várja a téma iránt érdeklődőket.
A projekt az IMÁGÓ Öko-Kulturális Labor projekt keretein belül, a Német Szövetségi Környezetvédelmi Alapítvány támogatásával valósul meg.